Vivat Academia!

W ubiegłym tygodniu minęło 5 lat, odkąd zawodowo zajmuję się nauczaniem języka angielskiego, a także 2 lata i 3 miesiące, odkąd rozpocząłem prowadzenie tzw. działalności nierejestrowej pod nazwą „Maciej H. Dąbrowski – korepetycje, kursy językowe, tłumaczenia”.

Działalność prężnie się rozwijała, jednak ta forma prawna była objęta limitami, więc postanowiłem złożyć wniosek o dotację na rejestrację pełnowymiarowej działalności gospodarczej. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie! Otrzymałem spory zastrzyk środków finansowych, a wczoraj (9 XI 2020) oficjalnie ruszyłem pod nową nazwą „Akademia Językowa” (NIP 6912377246).

Nowa nazwa jest przede wszystkim krótsza (a ponieważ rozszerzyłem zakres świadczonych usług o korektę i redakcję, dalsze jej wydłużanie byłoby już sporą przesadą). Poza tym uznałem, że to dobry wybór dla oddania szerokiego zakresu oferty, jaką ma do zaproponowania były nauczyciel akademicki i absolwent czterech kierunków studiów.

Otrzymaną kwotę przeznaczam przede wszystkim na zakup podręczników do nauki języków (nie tylko angielskiego, ale również włoskiego, francuskiego i polskiego jako obcego), szczególnie że w związku z kolejną reformą szkolnictwa wiele pozycji muszę wymienić na nowe. Drugim najważniejszym celem jest zakup samochodu dla zapewnienia dojazdu do klienta.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ofertą i do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *