EF SET

EF Standard English Test (EF SET)

To bezpłatny test znajomości języka angielskiego, do którego można podejść siedząc w domu przed komputerem (jednakże z 4 umiejętności językowych sprawdza wyłącznie czytanie i słuchanie, czyli tzw. bierną znajomość języka, która naturalne jest na wyższym poziomie niż znajomość czynna, czyli mówienie i pisanie).

W skróconej wersji (Quick Check) pozwala przynajmniej mniej więcej zorientować się we własnym poziomie znajomości języka w skali CEFR (A1/A2, B1/B2, C1/C2). Zajmuje to jedynie 15 minut.

W wersji standardowej (wymagana rejestracja) EF SET pozwala dość dokładnie określić poziom znajomości języka w skali CEFR (A1, A2, B1, B2, C1, C2). Wyniki są przy tym całkiem wiarygodne. Badania wykazały wysoki stopnień korelacji z osiągnięciami w „dużych” i płatnych egzaminach certyfikujących jak IELTS czy TOEFL. Test na bieżąco kalibruje się do zdającego (tzw. computer adaptive testing). Dobre lub złe odpowiedzi powodują, że kolejne pytania będą odpowiednio trudniejsze lub łatwiejsze. Całość zajmuje jedynie 50 minut.
Test w tej wersji jest zdecydowanie trudniejszy niż w skróconej, a głównym przeciwnikiem jest czas. Szczególnie w części związanej ze słuchaniem trzeba jednocześnie wsłuchiwać się w nagranie i udzielać odpowiedzi. Nie ma dość czasu, by przeczytać wcześniej pytania.

Co ciekawe, po przejściu testu otrzymujemy certyfikat, którym możemy się pochwalić wszędzie tam, gdzie potrzeba potwierdzić znajomość języka, ale niekoniecznie poprzez komercyjne certyfikaty. Wystarczy skopiować link do certyfikatu lub pobrać go w formacie pdf. Da się też w łatwy sposób dodać certyfikat do profilu LinkedIn.

Take the Quick Check in 15 minutes

Take the EF SET in 50 minutes


Plusy:
+ test automatycznie kalibruje poziom pytań
+ daje wiarygodne wyniki
+ pełny test trwa tylko 50 minut
+ szybkie tempo odzwierciedla korzystanie ze znajomości języka w prawdziwym życiu i jednocześnie praktycznie uniemożliwia oszukiwanie w trakcie egzaminu
+ całkowicie bezpłatny
+ certyfikat ważny bezterminowo

Minusy:
– sprawdza tylko bierną znajomość języka (czytanie, słuchanie), bez czynnej (mówienie, pisanie)
– szybkie tempo wymaga skupienia uwagi na jednoczesnym czytaniu/słuchaniu i odpowiadaniu na pytania